sobota, 25 stycznia 2014

Produkty do pielęgnacji twarzy

 Witajcie!
Od dłuższego czasu poszukuje idealnego zestawu kosmetyków do pielęgnacji mojej cery. Wchodząc do apteki czy też drogerii, lubię mieć pewność, że dany produkt mnie zadowoli. Rzadko decyduję się na przysłowiowego kota w worku. Po pierwsze żal mi pieniędzy na produkt, który od samego początku będzie jedynie zdobił moją półkę w łazience, a po drugie za jego równowartość mogłabym mieć coś z czego z pewnością byłabym zadowolona. Kilka produktów dołączyło już do mojej listy must have, ale wciąż poszukuję dobrego kremu do twarzy. Moja cera jest mieszana, naczynkowa, tłusta w strefie T, a sucha na policzkach tak więc nie łatwo mnie zadowolić. Od stycznia testowałam kilka produktów. Chciałabym podzielić się z Wami moją opinią na ich temat, tak abyście wiedziały, co kupujecie.





Krem nawilżający IWOSTIN SENSITIA - kupiony przeze mnie z myślą o pielęgnacji twarzy, podczas zimy. Zawiera hialuronian sodu, który świetnie wiąże wodę w naskórku, olej z pestek winogron, który delikatnie natłuszcza, witaminę E oraz wodę termalną z Iwonicza-Zdroju. Ma lekką konsystencję, ale niestety niezbyt dobrze się wchłania. Starałam się stosować go rano i wieczorem, a mimo to zdarzały się chwilę w których moja cera była szara, sucha i łuszcząca. Krem naprawdę bardzo przyjemny, ale nie polecam stosowania go podczas zimy, z racji na zbyt lekka konsystecję. Pozostawia na skórze delikatny film lipidowy chroniący przed wysuszeniem. Bez barwników i substancji zapachowych. Czy kupie go ponownie? Zdecydowanie nie.

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascrobic Acid, Citric Acid
CENA: 29 zł/ 50ml



Krem przeciwzmarszczkowy ALTERRA - Według producenta krem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry młodej i wymagającej. Wzbogacony o olej z dzikiej róży, ekstrakt z winogron, oliwę z oliwek oraz olej sojowy. Krem ma bardzo przyjemny skład ponieważ nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych oraz barwników. Bez silikonów i parafin i innych olejów mineralnych. Dodatkowa producent zapewnia nas, że tam tylko gdzie to możliwe zastosowano składniki pochodzące z kontrolowanych biologicznie upraw. Krem zdecydowanie nawilżał i wygładzał moją skórę. Wchłaniał się niestety trzy razy gorzej aniżeli krem IWOSTIN. Poza tym ma bardzo charakterystyczny zapach, który nie każdemu może przypaść do gustu.

Skład: Aqua, Glycine Soja Oil*, Olea Europea Oil*, Alcohol*, Glycerin, Vitis Vinifera Seed Oil, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter*, Rosa Canina Oil*, Argania Spinosa Oil*, Sodium Hyaluronate, Vitis Vinifera Fruit Extract*, Rosa Canina Fruit Extract*, Ubiquinone, Ceramide 3, Lecithin, Lysolecithin, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides, Xanthan Gum, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Citronellol**, Geraniol**, Linallol**, Citral** (01.01.2012)
CENA 12 zł/50 ml




BIODERMA Sensibio AR, creme anti-rougeurs. Krem dość lekki, łatwy w rozprowadzaniu i dobrze wchłaniający się. Bezwonny, a przede wszystkim bardzo wydajny. Gorąco polecam dla osób mających problemy naczynkowe. Ostrzegam jedynie, że jego okres ważności to jedynie sześć miesięcy od pierwszego użytkowania, po tym czasie, może być przyczyną powstawania zaskórników i podrażnień, o których miałam okazję niedawno się przekonać.

Skład: aqua, mineral oil (paraffinum liquidum), glycerin, persea gratissima oil unsaponifables, arachidyl alcohol, PEG-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycol distearate, ozokerite, sodium PCA, canola oil, dipalmytoyl hydroxyproline, glycyrhetinic acid, tocopherol acetate, ginkgo bilobae extr, camelia sinensis leaf extr, glicyne soya germ extr, allantoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extr, sodium chondroitin sulfate, propylene glycol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, polyacrylamide, arachidyl glucoside, C13-14 isoparaffin, disodium EDTA, laureth-7, BHT, sodium hydroxide, phenoxyetanol, metylparaben.
Cena: ok. 50zł / 40ml

FLOS LEK - żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i babką lancetowatą. Świetny krem dla osób, które mają tendencję do worków pod oczami. Nie podrażnia oczu, ma lekką, żelową konsystencję. Nakładając go rano czułam przyjemne uczucie chłodu. Ten żel jest moim numerem jeden jeśli chodzi o produkty niwelujące efekt niewyspania. Działa kojąco i szybko. Bezpieczny przy szkłach kontaktowych. Zdecydowanie polecam ten produkt. Ponadto, jego cena jest bardzo przystępna.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Plantain Extract, Euphrasia Officinalis Extract, d-panthenol, Ethoxydiglycol (and) Chamomilla Recutica (Matricaria) Flower Extract (and) Butylene Glycol (and) Glucose (and) Bisabolol, Carbomer, Triethanolamine, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Althaea Officinalis, Root Extract, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben .
Cena ok. 7zł/15ml



ALTERRA chusteczki do demakijażu z wyciągiem z aloesu. Nie zawierają żadnych barwników, silikonów, oleju mineralnego. Stworzone głownie z surowców pochodzenia mineralnego. Mają bardzo charakterystyczny zapach do którego można z pewnością przywyknąć. Dobrze zmywają makijaż, są tanie, a przede wszystkim nasączone naturalnymi substancjami. Nie uczulają i są bezpieczne dla oczu. Gorąco zachęcam do zakupu - to moje 7 opakowanie.

Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Glycerin, Aloe Barbardensis Leaf Extract*, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum**, Linalool**, Geraniol** (22.07.2011)
CENA 3zł/ 25 chusteczek


PS. Dlaczego zaznaczyłam w składzie kosmetyków olej mineralny na czerwono?

"Olej mineralny jest surowcem naturalnym, ale, w przeciwieństwie do wszystkich innych substancji naturalnych nie działa korzystnie na skórę. Dla skóry pozostaje on ciałem obcym. Organizm nie potrafi go rozłożyć na przyswajalne czynniki ani wydalić. Jeśli połknie się parafinę, na przykład ze szminki, to odkłada się ona w wątrobie, nerkach czy węzłach chłonnych. Dla organizmu ludzkiego parafina to chemiczne śmieci, które tylko szkodzą. Parafina tworzy na skórze nieprzepuszczalną dla gazów (również dla tlenu i powietrza) i wody warstwę. Skóra pod tą warstwą czuje się miękkka i gładka. Ale co tak naprawdę dzieje się pod tą warstwą? Oddychanie skóry jest zablokowane, chłodzenie powierzchni skóry przez wydzielanie potu jest uniemożliwione. Skóra jest rozgrzana i wydziela coraz więcej potu. Wszystkie wydzieliny skóry zostają pod warstwą parafiny. skóra puchnie i dusi się, niektórzy mówią, że znikają zmarszczki. Warstwa parafinowa jest trudna do zmycia, takie normalne mycie zmywa ją tylko częściowo. Wówczas powstają dziury w warstwie i cała wilgotność skóry ulatnia się. Pozostaje sucha odwodniona tkanka. Stosowanie kremu z parafiną przez dłuższy czas powoduje przesuszenie i szybsze starzenie się skóry, ale zobaczyć można to dopiero po zaprzestaniu używania kosmetyków z parafiną i dokładnym zmyciu warstwy parafiny. Przedtem "uduszona" skóra jest wciąż napięta i spuchnięta. Parafina jest komedogenna. Warstwa parafinowa skutecznie zapycha pory, sebum nie może się wydostać i tworzą się zaskórniki i pryszcze.
Należy jednak dodać, że wazelina czy olej parafinowy stanowią barierę ochronną, która ma za zadanie chronić skórę przed niekorzystnym wpływem otoczenia, zwłaszcza w przypadku chorób skórnych (np. łuszczyca) lub w ekstremalnych warunkach. Podobnie do parafiny zachowują się inne substancje ropopochodne."
http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce.php#ropa

ale nie dajmy się zwariować !

Pozdrawiam,
Nel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz